10 MILES
# NAME CATEGORY TEAM TIME
1 602 Boswell, Ian Jr Men 13-14 Hutch's 0:26:45
2 435 Beaston, Ben Jr Men 13-14 River City/Team Oregon 0:28:07
3 168 Alling, Chris & Austin Tandem Men Columbia River Velo 0:29:40
4 473 Bossen, Kenny Jr Men 15-16 River City/Team Oregon 0:31:45
5 629 Schimmel, Ricky Jr Men 13-14 Unattached 0:33:59
6 965 Woolcock, Kayla Jr Women 13-14 River City/Team Oregon 0:35:09
7 928 Bossen, Ellie Jr Women 13-14 River City/Team Oregon 0:36:16
8 935 Chilenski, Jacob Jr Men 13-14 River City/Team Oregon 0:36:40
9 985 Chilenski, Madison Jr Men 13-14 River City/Team Oregon 0:37:20
10 H60 Schauer, Trevor Jr Men 10-12 Columbia River Velo 0:42:18
20 MILES
# NAME CATEGORY TEAM TIME
1 310 Buchholz, Brant Men Cat 3 Bike N Hike 0:45:43
2 C57 Springer, Scott/Spear, Nathan/Kadir, Adn4 man TT Fred Meyer/Nomad 0:46:16
3 145 Springer, Scott Masters Men 40-49 Fred Meyer 0:47:02
4 18 Kneuven, Taylor Men Cat 3 BBC 0:47:06
5 833 Jackson, John Masters Men 40-49 Corben / Huntair 0:47:26
6 108 Drake, Peter Men Cat 2 Fred Meyer/Nomad 0:47:29
7 168 Alling, Chris Masters Men 40-49 Columbia River Velo 0:47:51
8 544 Zimbelman, David Masters Men 50-59 Excel Sports 0:47:58
9 592 McCloud, Shawn Masters Men 40-49 Half-Fast Velo 0:48:27
10 195 Myers, Chris Men Cat 2 Camerati 0:48:30
11 523 Huff, Robert Masters Men 40-49 Unattached 0:48:32
12 N73 Spear, Nathan Men Cat 3 Fred Meyer 0:48:45
13 895 McClung, Lawrence Men Cat 3 Life Cycles 0:48:50
14 510 Penner, Ian Men Cat 3 Half Fast Velo 0:49:22
15 950 Holland-Bak, Martin Men Cat 3 Hutch's 0:49:23
16 586 Wilson, Tracy Masters Men 40-49 Columbia River Velo 0:49:36
17 757 Russell, David Masters Men 60+ Team Rose City 0:49:38
18 348 Nurre, Mark & Nelson, Maren Tandem Mixed Capitol Velo 0:49:48
19 774 Wilson, Mark/Kierkegaarde, Elizabeth Tandem Mixed Corben / Huntair 0:50:27
20 339 Ritchie, Clark Men Cat 3 Half Fast Velo 0:50:28
21 721 Johnson, Roger Masters Men 60+ Team Rose City 0:50:35
22 735 Palmer, Dave Masters Men 40-49 Capitol Velo 0:50:38
23 582 Schauer, Tim Masters Men 30-39 Columbia River Velo 0:50:53
24 367 Smith, Tracy Men Cat 3 Half Fast Velo 0:51:03
25 543 Vander Stoep, Cameron Men Cat 3 Half Fast Velo 0:51:10
26 376 Fishner, Barret Men Cat 3 Hutch's 0:51:12
27 993 Radcliffe, Randy Masters Men 40-49 Corben / Huntair 0:51:26
28 15 Rogers, Robert Masters Men 30-39 Team Ashland 0:51:36
29 C26 DeVries, Paul Masters Men 30-39 Capitol Velo 0:51:46
30 747 Szczukowski, Eric Masters Men 40-49 Unattached 0:51:48
31 399 Anton, Carl Men Cat 3 Unattached 0:52:00
32 656 Austin, Craig Men Cat 4/5 Unattached 0:52:12
33 17 Manning, Michael Masters Men 40-49 Unattached 0:52:15
34 321 Hart, David Masters Men 30-39 North River Racing 0:52:49
35 608 Cowan, Richard Men Cat 4/5 North River Racing 0:53:13
36 431 Gouger, Jason Men Cat 4/5 Unattached 0:53:14
37 707 Long, Steve Masters Men 50-59 North River Racing 0:53:16
38 664 Lusby, Michael Masters Men 50-59 North River Racing 0:53:22
39 E57 Layton, Patrick Single Speed Unattached 0:53:26
40 344 Hochendoner, Lief Men Cat 3 Hutch's 0:53:29
41 549 Godfrey, Mark & Lynn Tandem Mixed BBC 0:53:31
42 690 Rich, Tim Masters Men 50-59 Columbia River Velo 0:53:42
43 595 Curry, Bryan Masters Men 30-39 Fred Meyer 0:53:42
44 569 VanCamp, Paul Masters Men 50-59 Labor Power 0:54:35
45 736 McGuire-Dale, Alan Masters Men 50-59 Columbia River Velo 0:54:41
46 223 Russell, Jude Masters Women 50-59 Team Rose City 0:55:23
47 581 Rantala, Jim & Rantala, Brenda Tandem Mixed Columbia River Velo 0:55:26
48 204 Knabe, Mechele Women Cat 1/2/3 Sorella Forte 0:55:43
49 C37 Sutherland, Jani Masters Women 50-59 Hutch's 0:55:50
50 H84 Hale, Erin Masters Women 40-49 Chinook Cycling of Yakima 0:55:58
51 16 Twist, Mike Masters Men 30-39 Unattached 0:56:10
52 494 Bossen, Ricky Jr Men 17-18 River City/Team Oregon 0:56:52
53 J57 Medley, Gary Masters Men 50-59 Unattached 0:57:00
54 817 Wexler, Mark Masters Men 30-39 Unattached 0:57:12
55 921 Knabe, Ward Men Cat 4/5 343 Racing 0:57:31
56 H90 Kercheski, Rick Masters Men 40-49 Capitol Velo 0:57:33
57 279 Ross, Mary Masters Women 40-49 Multnomah Athletic Club 0:57:40
58 775 Beaston, John Masters Men 50-59 Team Rose City 0:58:00
59 222 Reid, Pam Masters Women 40-49 Team Rose City 0:58:05
60 A21 Fisk, Andrea Jr Women 17-18 Rad Racing 0:58:24
61 293 Broberg, Willee Masters Women 30-39 Fred Meyer 0:58:28
62 235 Havlik, Sara Masters Women 30-39 River City/Team Oregon 0:58:30
63 A68 Jasper, Joan Masters Women 40-49 Sorella Forte 0:58:32
64 K84 Dodson, Tony Masters Men 40-49 EWEB Windpower 0:58:42
65 Russell, Peter Masters Men 50-59 Unattached 0:59:23
66 981 Kendrick, Ike Masters Men 50-59 Unattached 0:59:26
67 648 Feiner, Dan Masters Men 50-59 Team Rose City 1:01:44
68 J84 Young, Matt Jr Men 17-18 Unattached 1:04:27
69 226 Tenney, Elex Masters Women 50-59 Nomads 1:05:38
70 615 Fredricks, Greg Masters Men 40-49 Team S & M 1:05:57
71 246 Boswell, Diane Masters Women 50-59 Hutch's 1:09:51
72 298 Michaelson , Ellen Masters Women 50-59 Sorella Forte 1:10:03
|